Derneğimiz

Logonun Yüksek çözünürlüklü halini buradan indirebilirsiniz.

Derneğimiz 2908 sayılı dernekler kanununun 89 ve 10’uncu maddelerine uygun olup anılan kanuna uygun olarak 09-02-1999 yılında kurulmuştur.
Dernek kuruluş bildirimi 24-11-1998 tarihinde  ‘’ Kılıçkaya Beldesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘’olarak tanzim edilerek kaymakamlık makamına sunulmuştur.
Derneğimiz ilk Hüseyin SAĞIR,Turhan AKINCI, Mustafa ÇELENK, Hüseyin TURHAN, Hakkı SEMECİ, Şerif DEDEBEK ve Zeki ETÇİ ‘ dir.
2’inci genel kurulda ise Hüseyin SAĞIR, Kazın KÖSE, Turhan AKINCI, Hasan KÖSEOĞLU, Zekeriya DEDEBEK, yöneyim Mevlüt K.ERGÜLER, Ziya KÖROĞLU, Osman SEMERCİ, denetleme kuruluna seçilerek görevlerini yürütmüşlerdir.
3 ‘üncü genek kurulda ise Turhan AKINCI, Kazım KÖSE, Zekeriya DEDEBEK, Halil KÖSEOĞLU, Kadir DEDEBEK, yönetim kuruluna getirilmiş Ziya KÖROĞLU, Mevlüt K.ERGÜLER, Hüseyin ŞAHİN denetleme kuruluna seçilmişlerdir.
4’üncü genel kurulda ise Turhan AKINCI, Zeliha YIKICI, Zekeriya DEDEBEK, Kazım KÖSE, Hakkı SEMERCİ,  yönetim kuruluna Şerif DEDEBEK, Bülent KINALI, Mehmet SARAÇ denetleme kuruluna seçilmişlerdir.
11-09-2006 yılında olağan üstü genek kurul toplantısı yapılmış 27’inci madde yani borçlanma ile ilgili madde değiştirilmiştir. 21 Aralık 2005 te onaylanmıştır.Derneğimizin adıda Kılıçkaya Kültür Turizm ve Kalkındırma Derneği adı altında tüzüğü değiştirilmiştir.AB uyum yasaları çerçevesinde 5253 sayılı dernekler kanununa uygun olarak yeni dernet tüzüğümüz yönetim kurulunca hazırlanarak 27 Eylül 2006 tarihinde tastik edilmiştir.
5’inci genel kurul 31-10-2008 de yapılmıştır.Yönetim kuruluna Zeliha YIKICI, Recep KAYAOĞLU, Ufuk KURT, Resul KOPTAGİT, Lütfü KEÇECİ, denetleme kuruluna, Ali YIKICI, Zekeriya DEDEBEK, Mustafa BABACAN şeçilmişlerdir.
Aros yaylasının ilk olarak alt yapı çalışmalarında bizlere yardımlarını esirgemeyen rahmetli Belediye Başkanı Selahattin TURHAN’a,  yönetimde görev yaparken ebediyete göçen  Hasan KÖSEOĞLU ve Mustafa ÇELENK’e  tanrıdan rahmet dileriz. Ruhları şad olsun.